Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika

Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 8 obrázků
Konečně někoho napadlo, že by bodlo napínavou koncovku Tenetu graficky znázornit, rozfázovat a dění vysvětlit.

Špionážní thriller Tenet režiséra a scenáristy Christophera Nolana byl jednou z největších událostí minulého roku, ačkoliv koronavirová pandemie výrazně (a bolestivě) ovlivnila možnosti distribuce a posléze i finanční výsledek. Z hlediska kvality se však potvrdilo, že Nolan je nesmírně kreativní vizionář a rovněž technicky precizní tvůrce, i když přijetí Tenetu nebylo ani zdaleka jednoznačně kladné. Většina filmových fanoušků sice odcházela z kina víceméně spokojená, leč výtky na sebe nenechaly dlouho čekat a tentokrát jich nebylo úplně málo. Někteří diváci měli mimo jiné problém s tím, že ony hrátky s časoprostorem, respektive s inverzní entropií nejsou ve filmu adekvátně vysvětleny. I z tohoto důvodu leckomu přišla závěrečná pasáž, přesněji scéna s bombou a bránou, poněkud zmatená.

Jestliže v těch časových rovinách, souvislostech a dění na obrazovce stále ještě plavete a celé vám to nedává smysl, zkuste mrknout na YouTube na video z dílny uživatele s přezdívkou Welby CoffeeSpill. Třeba vám zdařilá animace a grafické znázornění pomůže leccos pochopit.

Hlavní zbraní hrdiny akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla, tak jak je známe. V hlavních rolích John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki a Kenneth Branagh.

Zdroj: Welby CoffeeSpill / YouTube

Foto: Warner Bros.

Galerie: 9

Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu Tenet: Pakliže vám pořád vrtá hlavou konec filmu, pomůže vám srozumitelná grafika | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2021 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest