Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky

Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu
Warner Bros.
Zobrazit dalších 5 obrázků
Denis Villeneuve se rozpovídal o tom, jak mu natáčení v reálných lokacích umožnilo připravit nečekané akční momenty.

Víme, že 9. září bude oficiálně zveřejněný první trailer očekávané sci-fi Duna. Už dříve se začal v některých zemích v kinech promítat krátký teaser. Dosud z něj unikly na internet pouze screenshoty, nakonec se však ukázka podívala online v celé svojí délce. Pokud ještě nebyla stažená, můžete si ji níže přehrát. Teaser zaměřuje na ústřední postavu mladého vesmírného šlechtice Paula Atreida (Timothée Chalamet) a na to, že bude muset vydržet hodně bolesti, pokud chce v nehostinném prostředí planety Arrakis a kruté politické hře o její nadvládu obstát.

Vedle uniklého teaseru byly také oficiálně zveřejněné nové fotografie, které můžete vidět dole v galerii. K těm režisér Denis Villeneuve připojil krátký komentář. Pouštní prostředí vyprahlé planety případně přezdívané „Duna“ nevzniklo v počítačích. Filmaři natáčeli v Jordánsku, v poušti Wadi Rum, které hollywoodští filmaři hojně využívají po desetiletí (točily se tu filmy jako Lawrence z Arábie, Transformers: Pomsta poražených, Prometheus, Marťan, Aladdin nebo Star Wars: Vzestup Skywalkera). Villeneuve je také zvyklý dopředu rozvrhnout každý záběr ještě před samotným natáčením s pomocí kreslených storyboardů. Tím, že se točilo v reálné lokaci si však nemohl diktovat, jaké záběry při natáčení pořídí a naopak musel svoji vizi přizpůsobit danému místu. A podle Deniho vyjádření to bylo ku prospěchu věci, protože tak vznikly akční momenty, které by jej samotného nikdy nenapadly.

Villeneuve si také pochvaluje Rebeccu Fergusson a to, jak ztvárnila postavu lady Jessicy, Paulovy matky. Nechtěl ji ve filmu mít jen jako předražené křoví, je rád, že má výraznou úlohu. Už v předloze se mu líbilo, že v ní panuje rovnováha mezi mužou a ženskou silou. Javier Bardem, představitel Stilgara, vůdce domorodého národa Fremenů, si potom pochvaluje náturu příběhu s antikapitalistickým a environmentálním poselstvím: „[Duna] pojednává o osudu národa a o tom, jakými způsoby jednotlivé kultury potlačují jedna druhou. Jak lidi reagují, když se cítí zneužití, když je zatlačíte do kouta a už všeho mají plné zuby? To jsou všechno věci, které aktuálně vidíme v našem skutečném světě kolem sebe.“

Uvidíme, nakolik jednotlivá témata budou cítit i z dokončeného filmu. Zatím můžete vidět uniklý trailer a dole v galerii na vás čekají fotografie.

Duna vypráví příběh Paula Atreida, jehož rodina přijme kontrolu nad pouštní planetou Arrakis. Na té žijí obří červi, kteří vylučují vzácné koření, jež prodlužuje život a dává lidem psychické schopnosti, díky kterým je možné bezpečně pilotovat rychlé mezihvězdné lety. O kontrolu nad planetou je tak mezi urozenými rody enormní zájem. Paulova rodina je zrazena, a tak mladému šlechtici nezbývá než vést povstání původních obyvatel pouštní planety a získat nadvládu nad Arrakis zpět. Tématy románu jsou politika, náboženství a vztah člověka k přírodě. První knihu následovala celá řada pokračování, komiksů či videoher, takže chystané filmy a TV seriály budou mít odkud čerpat.

Režíruje Denis Villeneuve, scénář napsal Eric Roth. V hlavních rolích hrají Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, David Dastmalchian Chang Chen a Javier Bardem. Datum české a slovenské premiéry je stanovené na 17. 12. 2020.

Zdroje: Empire I, II

Galerie: 6

Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu Duna: První teaser unikl online a jsou tu nové fotky | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest