A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu

A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu
20th Century Fox
Zobrazit dalších 6 obrázků
Nerealizovaný projekt vzbuzuje i po několika měsíc emoce. Herečka se proti obviněním brání.

Eva Green momentálně brázdí kina jako astronautka v povedeném dramatu Proxima, leč vyjma vesmírného programu a vzdorovité dcerky musí řešit i další zapeklitosti. Produkční společnost White Lantern (Britannica) Ltd totiž podala na charismatickou herečku žalobu pro porušení kontraktu pojícího se ke sci-fi projektu A Patriot. Zhruba pětimilionový film se měl původně natáčet v létě 2019 a Green měli ve vedlejších rolích doplnit Charles Dance a Helen Hunt. K realizaci však nikdy nedošlo a producenti nyní uvedli, že z Green projekt opustila z naprosto neopodstatněných důvodů a požadují po ní více než milionovou kompenzaci.

Pathé Films

Rodačka z Paříže ovšem nemá pocit, že by někomu něco dlužila, ba naopak. Sama podala protinávrh  a žádá po producentech údajně smluvně zakotvenou apanáž ve výši milionu dolarů (ač se reálně nezačalo nikdy točit). Údajně byla celou dobu připravena naskočit do produkčních prací, přičemž není její vina, že White Lantern znenadání projekt na podzim 2019 zastavili. V prohlášení právníci uvedli, že Green se může pochlubit neposkvrněnou profesní reputací, kdy za dvacet let nikdy neporušila žádnou smlouvu. Prý si je zcela jistá, že pravda vyjde najevo.

Producenti posléze na reakci Green reagovali dosti zahořkle a sebejistě konstatovali, že nevidí důvod, proč by měli herečce cokoliv vyplácet. "Paní Green nám nikdy neposkytla herecké služby, nevkročila na plac a nezapojila se do pro-produkce."

Nezbývá než počkat, jak situaci vyhodnotí soud.

Zdroj: Deadline

Foto: 20th Century Fox (ilustrační, z filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti)

Galerie: 7

A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu A Patriot: Eva Green je žalovaná pro údajné poškození chystaného filmu | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu