TOP 10 romantických filmů aneb Valentýn je za dveřmi

TOP 10 romantických filmů aneb Valentýn je za dveřmi | Fandíme filmu
Svátek lásky se neodvratně blíží, a proto jsme se tentokrát rozhodli, že vám přineseme desítku kvalitních a "použitelných" slaďáren.

  1. Láska přes internet (1998)

  2. Madisonské mosty (1995)

  3. Když Harry potkal Sally (1989)

  4. Zápisník jedné lásky (2004)

  5. Pýcha a předsudek (2005)

  6. Moulin Rouge (2001)

  7. Prázdniny v Římě (1953)

  8. Pretty Woman (1990)

  9. Láska nebeská (2003)

  10. Titanic (1997)

Svátek zamilovaných už je tady zase, a protože je čím dál populárnější i u nás, připomínáme starší seznam tipů na zamilované filmy, které od prvního zveřejnění článku v roce 2013 rozhodně nijak nezestárly.

14. únor je každoročně spjat s oslavou svátku sv. Valentýna. Kořeny této zaláskované tradice sahají až do starověkého Říma, přičemž k jakési restauraci došlo na počátku 20. století ve Spojených státech. To je i důvod, proč mnozí Evropané vidí ve valentýnském dovádění importovanou zbytečnost. Ať už je váš názor jakýkoliv, stoprocentně nezaškodí čas od času potěšit a mile překvapit přítelkyni či manželku (a funguje to samozřejmě i naopak). Právě tento den k tomu poskytuje docela dobrou příležitost, ač se zjevně jedná o velice průhlednou a uměle zkonstruovanou formu vnějšího nátlaku. Některé věci holt člověk nezmění, tak proč se alespoň nepobavit. A co jiného by vám mělo zpříjemnit "sváteční" večer než pěkný film o lásce. Číslování tentokrát není namístě.


Láska přes internet (1998)

Začneme tradičně silnou dvojicí Tom Hanks & Meg Ryan, která si v roce 1998 zopakovala spolupráci s režisérkou Norou Ephron. Není divu, Samotář v Seattlu byl též povedenou romancí, leč Láska přes internet je přeci jenom o chloupek vyváženější záležitostí. Příběh o lásce z nenávisti symbolizuje společenskou změnu, kdy není místo pro malé knižní obchůdky, jelikož všichni baží po anonymizovaných supermarketech. Současně však dokazuje, že i ve světě velkého podnikání je místo pro opravdovou lásku s velkým "L".

Další kapitola »

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest