Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence

Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu
Netflix
Zobrazit dalších 14 obrázků
Tvůrce výborného filmu Slídil chystá rozsáhlou sci-fi o umělé inteligenci, která drasticky ovlivňuje světové hospodářství. 

Scenárista a režisér Dan Gilroy, který se v Hollywoodu proslavil především svým režijním debutem Slídil (Nightcrawler) s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli, nyní připravuje epické sc-ifi o umělé inteligenci, jejíž čím dál častější užívání vede v průběhu desítek let k výraznému ovlivnění světové hospodářské scény a globální ekonomiky. Film nazvaný Rychleji, levněji, lépe (Faster, Cheaper, Better) má být sci-fi drama založené na postavách a jejich cestě a vývoji v průběhu celých dvaceti let. K projektu se Gilroy vyjádřil následovně:

„Jedná se o multi-narativní film odehrávající se během dvou dekád na mnoha místech. Sledujeme skupinu postav, jejichž osudy jsou propojené tím, jak se vypořádávají s automatizací a umělou inteligencí, která mění svět. Vždy jsem byl fascinovaný technologiemi a stroji a v současnosti si můžeme všimnout, jak automatizace a UI mění různá pracoviště. Například, právě v tento moment funguje ve světě několik továren, kde stroje vyrábějí stroje, které postupně nahradí lidi na všech možných pracovištích. Nejen v průmyslových manufakturách. Během toho, co jsem si dělal na tohle téma výzkum, tak jsem si uvědomil, že tímto vstupujeme do nové éry, jde jsou automatizace a UI zaměstnaneckým ekvivalentem pro globální oteplování. A jak jsou lidstvo a svět nepřipravené na to, co přichází.“

Gilroy dodal, že aby skutečně zachytil velikost tohoto problému, napsal rozsáhlý příběh o mnoha liniích, který je stavěný především na charakterech a jejich roli v měnícím se světě. Mezi hlavní postavy bude patřit třeba spravedlivý a dobrotivý odborník na technologie, kterého čekají největší zkoušky v jeho životě. Dále třeba podnikatelka, která bude zastupovat mladou generaci, objeví se také mladá vedoucí masivní farmy a její přítel miliardář, který vydělává na technologiích. Tyto postavy budeme sledovat v průběhu dvaceti let.

Zatím neznáme žádná jména v obsazení, ani další detaily. Premiéra také stanovena nebyla, film se zatím nachází ve fázi příprav. Pokud vás zajímá Dan Gilroy a jeho filmy, v galerii si můžete připomenout jeho dosavadní snímky Slídil, Roman J. Israel, Esq a Velvet Buzzsaw.

Titulní foto je ilustrační, pochází z Gilroyova snímku Velvet Buzzsaw

Zdroj: Slashfilm

Galerie: 15

Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu Levněji, rychleji, lépe: Nová mrazivá sci-fi o tom, jak nás pomalu nahrazuje umělá inteligence | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest