Tenet: Scéna srážky letadla s budovou se točila bez pomocí digitálních triků

Tenet: Scéna srážky letadla s budovou se točila bez pomocí digitálních triků | Fandíme filmu
Warner Bros.
Je to venku! Christopher Nolan potají nenávidí letadla ;-)

V noci na pátek byl zveřejněný nový trailer na Tenet Christophera Nolana. Upoutávka nám sice neudělala příliš velké jasno v tom, jestli snímek bude nebo nebude zveřejněný ještě letos v létě, jak je prozatím stále ještě oficiálně v plánu, avšak sama o sobě byla vynikající. Jedním ze závěrečných momentů je záběr na to, jak letadlo vráží do hangáru a exploduje. A nebyl by to Christpher Nolan, kdyby tuhle pasáž filmu netočil skutečně megalomansky. Představitel hlavní role John David Washington uvedl v rozhovoru pro Cinemablend, že nejde o počítačový trik, ale scéna se točila s pomocí praktických efektů:

„Bylo to skutečné letadlo a skutečná budova, do které to letadlo narazilo. A my, štáb a herci, jsme toho byli svědky. Bylo to velkolepé! Bylo to neuvěřitelné a my všichni, hned po tom, co zakřičeli střih a Chris [Nolan] měl pocit, že se mu podařilo zachytit potřebný záběr, jsme začali jásat a výskat. To co jste viděli, se skutečně stalo – minimálně během toho večera, kdy jsem by na místě osobně přítomný.“

Nolan už v minulosti mnohokrát upřednostnil praktické efekty před počítačovými triky. Při natáčení Temný rytíř nechal pro natáčení letecké scény s Banem zavěsit trup letadla na helikoptéru a následně vybudovat obří maketu. Pro natáčení Dunkerku zase nechal za 5 milionů zakoupit historický letoun, jen aby jej mohl nechat havarovat. A teď, jestli jde z režisérovy strany o touhu po maximální realističnosti, nebo už bychom měli začít nabírat podezření, že má nějaké nevyřízené účty s letadly ;-)

Tenet je akční velkofilm ze světa mezinárodní špionáže. Režisér Christopher Nolan jej natáčel v sedmi různých zemích světa na kamery IMAX a má jít o jeho nejambicióznější projekt. V hlavních rolích se představí John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Himesh Patel či Clémence Poésy. Hudbu skládá Ludwig Göransson. Datum české a slovenské premiéry je stanoveno na 16. července 2020.

Zdroj: Cinemablend

Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest