Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem"

Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu
Miramax
Zobrazit dalších 9 obrázků
Fanoušci dlouho přemýšeli, jaký má takzvaný "Gimp" vlastně příběh a jak se dostal do své nepříjemné situace. 

Režisér a scenárista Quentin Tarantino vysvětlil původ a osud záhadné postavy z Pulp Fiction. Gimp, nebo také česky Mrzák, byl vězněm majitele zastavárny Maynarda a jeho kamaráda Zeda, který pracoval jako člen ochranky. Postava oblečená v těsném černém koženém oblečku dostala od svých věznitelů za úkol hlídat Butche (Bruce Willis), zatímco se Maynard a Zed „věnovali“ Marsellusovi (Ving Rhames). Butch však využije svých boxerských kvalit, osvobodí se a Gimpa zneškodní ránou do obličeje. Ten následně zůstane v bezvědomí viset na řetězu, kterým byl připoután ke stropu a Butch se dá na úprk, aby si následně uvědomil, že může zachránit Marselluse a vyrovnat s ním účty.

Tarantino odpovídal na zvídavé dotazy fanoušků na serveru Empire Online, přičemž jedna z otázek se týkala přímo Gimpa, jeho příběhu a jeho osudu.

„Ve filmu to nevidíme, ale když jsem to psal, tak v mé hlavě zemřel. Když ho Butch omráčil, Gimp zůstal viset na řetězu, a nakonec se udusil. Co se týče jeho příběhu, byl něco jako stopař, kterého unesli před sedmi lety a vytvořili z něj perfektní oběť.“

Můžeme se shodnout na faktu, že Gimp měl jeden z nejtragičtějších osudů ze všech Tarantinových postav. Můžeme jen hádat, jestli by Marsellus tohoto nebožáka osvobodil poté, co se vypořádal se Zedem (ve středověkém stylu). Jisté je, že pokud by Gimp nezemřel, měl by možnost znovu ochutnat svobodu. Proč se ale Tarantino nerozhodl ve filmu vysvětlit, kdo tento zakuklený sexuální otrok je? Gimp zkrátka nemá na celý příběh filmu (resp. na Butchovu část příběhu) žádný výrazný vliv, jeho funkcí bylo čistě zdůraznit zvrácené charaktery Zeda a Maynarda.

Jak na tuhle postavu vzpomínáte vy? Dejte nám vědět do komentářů. Celou scénu s Gimpem si můžete připomenout v přiloženém videu:

Zdroj: Empire

Galerie: 10

Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu Pulp Fiction: Tarantino po letech odhalil, co se vlastně stalo s "Mrzákem" | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest