Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem

Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 13 obrázků
Souběžně se chystá také adaptace další úspěšné videoherní hororové série - Project Zero (Fatal Frame).

Silent Hill je původně série japonských hororových videoher, které se odehrávají v mlhou zahaleném stejnojmenném rurálním americkém městečku. Příběhy jednotlivých her se točí kolem obyčejných lidí, kteří se do Silent Hillu většinou dostávají zdánlivě náhodou. Na místě je čeká konfrontace s vlastní minulostí, ale také s více či méně hmatatelnými přízraky. O okultní výjevy není nouze a důležitou součástí her je paralelní realita, která ukazuje pokroucenou, až pekelnou verzi městečka.

První filmové adaptace se série dočkala v roce 2006. Snímek Christopha Ganse neměl bůhvíjak nadšené recenze, nicméně kritici se shodovali přinejmenším na tom, že byl film audiovizuálně povedený a podařilo se mu zdárně napodobit atmosféru her. Děj pojednával o matce, která se po autonehodě snaží najít svou adoptivní dceru, o které zjišťuje, že je spjata s kultem, který v městečku vzývá své temné božstvo. V pokladnách kin Silent Hill utržil asi sto milionů dolarů při padesátimilionových nákladech. V té době byl videotrh s DVD ještě silný, a tak projekt zaznamenal relativní úspěch. O šest let později vzniklo pokračování Návrat do Silent Hill 3D, ve kterém se do městečka, už jako dospělá, vrací dcera hrdinky z prvního filmu. Nicméně tvůrčí tým se vyměnil, rozpočet klesl na dvacet milionů, recenze byly podstatně horší, tržby dosáhly pouze částky 55 milionů a mohlo se zdát, že je značka minimálně pro kina mrtvá.

Teď však režisér prvního snímku Christophe Gans z ničeho nic prozradil, že chystá nový Silent Hill. V rozhovoru uvedl pouze tolik, že Silent Hill vždy musí být ukotvený v atmosféře amerického maloměsta zpustošeného puritánstvím. Čas natočit další film pode Christopha nadešel. Nevíme ani to, zda by měla Gansova novinka navazovat na dosavadní dva filmy nebo od nich být oddělená.

Na projektu Gans pracuje s producentem Victorem Hadidou, který měl na svědomí také předchozí Silent Hilly nebo snímky ze série Resident Evil. Společně připravují také adaptaci videohry Project Zero (Fatal Frame). Série byla od prvního filmu zasazená do Japonska 80. let a v prvním dílu pojednávala o hledání ztraceného sourozence ve strašidelném domě s ritualistickou minulostí. Herní série nabídla specifický herní mechanismus, kdy hráč nepřátelské duchy likviduje pouze prostřednictvím jejich vyfocení. O chystané adaptaci Gans řekl, že film bude zasazený do Japonska, protože sérii v žádném případě nechce z původního prostředí vytrhnout.

Jakmile o kterémkoliv z projektů bude známo cokoliv bližšího, dáme vám vědět. Dole v galerii si můžete připomenout různé bizarní výjevy, které nám Silnet Hill nabídl.

Zdroj: Allocine

Galerie: 14

Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu Silent Hill 3: Hororová série se vrátí i s původním režisérem | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2024 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest

Zavří reklamu