Top5 filmů Kristen Stewart

Top5 filmů Kristen Stewart | Fandíme filmu
Proč se vyplatí dát Kristen Stewart šanci? Protože talentu má na rozdávání, o čemž svědčí pěkná řádka kvalitních filmových rolí.

Světoznámá upírská sága Twilight se zdárně blíží ke svému filmovému konci, přičemž je velmi pravděpodobné, že se s výdělečnou sérií dozajista ještě někdy setkáme. Uvidíme, zda v Hollywoodu upřednostní remake, restart či volné pokračování, jež bude těžit z možnosti rozvíjet příběhy vedlejších postav. Jedno je jisté, trojice Robert Pattinson, Taylor Lautner a Kristen Stewart si pěkně napakovala kapsy a získala miliony fanoušků po celém světě. Ať už si o fantasy romantické pohádce pro teenagery myslíte cokoliv, bylo by velkou chybou herecky zatracovat v prvé řadě losangeleskou rodačku, která už mnohokrát dokázala, že talentu má na rozdávání. Pojďme se společně podívat na dosavadní kariéru mladé herečky, jež je sice známá zejména jako Bella Swan, leč filmový divák by měl její herecké schopnosti hodnotit spíše podle poněkud ambicióznějších projektů. Pět nejzajímavějších jsem pro vás vybral a seřadil dle vlastního úsudku.

5. The Runaways (2010)

Životopisné hudební drama The Runaways režisérky Florie Sigismondi je sondou do historie stejnojmenné dívčí kapely, která byla odrazovým můstkem do světa rockové smetánky pro mladičkou a ohromně nadanou Joan Jett. Poměrně syrový pohled do nitra rockové kapely je inspirován memoáry zpěvačky Cherrie Currie, přičemž sledujeme nejdříve kreativní pnutí uvnitř slavné kapely, jež se nakonec mění v závažné problémy mezi samotnými členkami. Kristen báječně zvládla roli nevyzrálé Joan a neméně zdatně si se svými hereckými party poradili Dakota Fanning a Michael Shannon. Škoda fádního a tradičního přístupu k látce, jelikož tvůrci nedokázali prakticky ničím překvapit. Zachraňovat to tak musí herecký ansábl a povedený hudební doprovod. 


4. Svět podle Mallory / Welcome to the Rileys (2010)

Britské drama Svět podle Mallory je ještě trošku hutnějším pohledem na strasti a radosti života. Precizně odvyprávěný příběh několika pošramocených životů čerpá sílu hlavně z bezprostředního a jednoduchého přístupu k látce. Obrovský plusem jsou intuitivně a citlivě vyprofilované postavy, jejichž intimní vztahy dodávají melodramatickému vyprávění tu správnou jiskru. Zlomený a nešťastný rodičovský pár bezchybně ztvárnili James Gandolfini a Melissa Leo, ovšem neméně kvalitní kus práce odvádí právě Kristen v roli životem semleté prostitutky. Depresivní atmosféra zaplivaného New Orleans pak ještě zesiluje pocity stísněnosti a bezmoci.


3. The Yellow Handkerchief (2008)

Americký nezávislák The Yellow Handkerchief si cestu k divákům hledal velmi složitě, avšak čekání se určitě vyplatilo, neboť režisérský počin Udayana Prasada je velice příjemnou road movie. Pomalu plynoucí snímek je zasazen do hurikánem Katrina bolestivě zasaženého jihu Spojených států, ale toto romantické drama se spíše než na fyzické a hmatatelné šrámy zaměřuje na vnitřní rány hlavních hrdinů. Skrze dobře napsané dialogy pozvolna poznáváme nesourodou trojici cestovatelů, z nichž každý má nějaké to svoje tajemství a trápení. Poctivé drama je okořeněné excelentním hereckým výkonem Williama Hurta a neméně kvalitním představením dvojice Kristen Stewart a Eddie Redmayne. Kdo má chuť na film o zajímavém putováním party lidí, s nimiž se život zrovna nemazlí, neměl by si nechat ujít drama šikovného indického režiséra.


2. Mluv / Speak (2004)

Režisérka Jessica Sharzer natočila jen jediný celovečerní snímek, leč jedná se o velice sugestivní a kvalitní drama o brzké a nedobrovolné ztrátě nevinnosti. Příběh mladinké Melindy, která se musí vyrovnat s otřesnou sexuální zkušeností je nefalšovaným hereckým koncertem čtrnáctileté Kristen. V podstatě minimalistické psychologické drama dává nahlédnout do hlavy dívky, jež se vzhledem k ošklivé životní zkušenosti není schopna opětovně zařadit do většinové společnosti. Bohužel, nikomu nechce přiznat, co je skutečným důvodem k zásadní změně chování. Mluv si na nic nehraje. Ukazuje nám problematiku šikany a možných důsledků společenského nátlaku – v tomto případě se jedná o tlak ze strany nerozumných spolužáků.


1. The Cake Eaters (2007)

Nelze jinak! Romantické drama režisérky Mary Stuart Masterson je skutečným a zapadlým skvostem v herecké filmografii talentované herečky. Kdo neviděl The Cake Eaters, nemá představu o potenciálu Kristen Stewart. Ano, jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale v tomto případě se prostě nelze ubránit superlativům. Celkově se jedná o poctivý doják, který svým námětem není nikterak originální, ale o to lépe je zpracovaný. Obyčejný příběh o neobyčejné dívce je pojat intimně a především civilně, což výrazně zesiluje výsledný zážitek z předkládaného materiálu. Nenápadná pecka, již bude velmi těžké sesadit ze zlatého stupínku.


Kristen je bezpochyby osobitou herečkou, jež se nebojí hollywoodských výzev. Na chleba si nějak vydělat musela a účast ve světoznámé sérii Stmívání byla z tohoto pohledu logickým krokem. Nikdy se ovšem nebránila ambicioznějším a kvalitnějším projektům, v nichž se zpravidla neztratila, ba naopak. O půvabné americké hvězdičce ještě v budoucnu hodně uslyšíme, o tom jsem skálopevně přesvědčen.

A jaká je vaše soukromá Top5?

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest