Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena

Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu Zobrazit dalších 5 obrázků
Proč nedal režisér do centra dění kultovního Doomguye? 
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

O filmu Doom: Annihilation jsme již několikrát psali na našem webu. Jedná se o nízkorozpočtový film, který byl nyní vydán na DVD,  Blu-Ray a v digitální podobě. Zájem fanoušků o film nebyl přitom od začátku nijak valný. Nejprve se na Twitteru vyjádřila k filmu jeho hlavní protagonistka Amy Manson, která ve svém příspěvku z natáčení provokativně napsala: „Kdo potřebuje Doomguye (hlavní postava z her)?“. Tento příspěvek vyvolal velmi negativní reakce ze strany fanoušků. Podobné odezvy se dočkal i první trailer, jenž byl vyloženě špatný.

Blížícímu se filmu začal napravovat reputaci až druhý trailer a čerstvě také některé recenze, které se sice shodují v tom, že obecně nejde o nijak kvalitní podívanou, nicméně na svůj nízký rozpočet má prý film velice dobré vizuální efekty a je mnohem více věrný videoherní předloze než film s The Rockem z roku 2005. Když už je ale řeč o videoherní předloze, je dobré zastavit se nad tím, co vedlo režiséra snímku k tomu, aby místo všem dobře známého Doomguye (či Doomslayera) obsadil do hlavní role ženu. 

Právě toto nám režisér Tony Giglio odhalil v rozhovoru s youtuberem, jehož kanál nese název Mr H Reviews. Režisér Giglio zcela jasně řekl, že jeho rozhodnutí o obsazení hlavní ženské postavy nemělo žádný politický podtext (jako příklad uvedl kauzu MeToo), jelikož na scénáři pro film pracoval již od začátku roku 2015 a k obsazení ženské postavy měl řadu jiných důvodů, které v rozhovoru postupně rozebral. Odpověď na tuto otázku začal Giglio svými začátky ve filmovém průmyslu.

Giglio totiž na začátku své kariéry jakožto asistent produkce spolupracoval například se Samem Raimim, Paulem W. S. Andersonem či Jamesem Cameronem, v případě posledního jmenovaného konkrétně na terminátoří atrakci T2-3D: Battle Across Time. Zejména James Cameron byl pro Giglia přirozeně velkou inspirací, přičemž Cameron je poměrně znám tím,  že do akčních filmů se sci-fi tématikou dává bojeschopné akční hrdinky, viz postavy jako Sarah Connor z Terminátora či Ellen Ripley z Vetřelců. Vedle Camerona se tímto mohl pochlubit i zmiňovaný Paul W. S. Anderson se sérií Resident Evil, kde ztvárnila hlavní postavu Milla Jovovich. Tihle pánové byli tedy pro Giglia jedním z důležitých zdrojů inspirace.

Další kapitola »

Galerie: 6

Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu Doom: Annihilation: Režisér vysvětluje, proč se hlavní postavou stala žena | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest