První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný

První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu
Zobrazit dalších 9 obrázků
Jestli takhle má vypadat loučení s akční legendou, tak to ať se raději Stallone k roli ještě jednou vrátí a zkusí si vyžehlit pověst, protože tohle se vážně nepovedlo.

Do našich kin dorazil Rambo: Poslední krev a za mne není příliš o co stát. Film působí dojmem, jako by se snažil přinést nějaké hlubší drama o zabijákovi na konci života. To se ale nekoná. Vystačit si musíme s patosem a opakováním pohnutek, které měl John už v minulých filmech. Trochu ta tíha těžkých let funguje, když se film vyloženě pověsí na Sylvestra Stallonea v hlavní roli. S Rambem jsme mohli strávit už čtyři filmy, se Stallonem se vídáme ještě častěji a navíc to není úplně mizerný herec a opravdu beze slov dovede vyzařovat něco zlomeného a ztraceného. Po většinu času se ale mluví a dialogy jsou otřesné. Buď působí jako by se psaly na první pokus, bez jakéhokoliv pilování, anebo naopak byly přepisované až do zblbnutí, aby byly maximálně polopatické a smysl scény pochopili i ti, kteří na Ramba koukají čistě kvůli akci a při dialogových scénách nechávají pozornost odpočívat.

A nepomáhá ani nepříjemná skutečnost, že film nepodrží obsazení. Stallone si zaslouží pochvalu, ale tam to končí. Paz Vega (jediné další trochu známé jméno v titulcích) v roli novinářky, která Rambovi pomůže, sice má málo prostoru a vyloženou ostudu nedělá, ale stejně tak nedělá nic proto, aby svou roličku jakkoliv pozvedla. To samé platí o dvou zapomenutelných záporácích. Představitelky ostatních důležitých postav jsou vyloženě slabé. A nepomáhá jim ani slaboučký příběh, o tom, jak Rambo hledá v Mexiku ztracenou dceru svojí staré známé. Vyprávění používá léta ohranou šablonu, kterou se nesnaží ničím ozvláštnit nebo posunout do 21. století. A každou chvíli sledujeme lapsy v interní logice, které jsou tu čistě proto, že tvůrci za každou cenu chtěli dojít ke konkrétním momentům a neobtěžovali se řešit, zda se k nim dá dojít přirozeně.

Můžete namítat, že nic z toho v akčním filmu přece není důležité. Zaprvé, když se sám Rambo: Poslední krev snaží  diváky přesvědčit o tom, že tentokrát jde o víc, než jen o povrchní akčňák, tak to důležité je. A pokud divákovi nedáte dobré charakterní drama, je potřeba ho zabavit nějak jinak a to tady trestuhodně chybí. Film se vleče. Není napínavý, nemá detektivní zápletku, chybí mu humor nebo nadhled. Zbývá zkrátka a dobře už jen ta akce. A té je málo. V průběhu filmu jsou asi tři pasáže, kdy zhruba na minutu dojde k nějakému většímu vzruchu, jen aby zase vše rychle utichlo. Opravdová kontinuální akce přichází až v závěru, kdy Rambo hraje s padouchy s pomocí pastí kočku hry s myší. I tady ale interní logika dostává na zadek (Rambo pasti vlastně nepotřebuje, protože stejně u každé čeká s připraveným kvérem) a finále je zkrátka dobré. Není výjimečné.

Kdyby hlavní roli ve filmu hrál někdo méně známý a nešlo o pátý díl série, tak vám garantuju, že Poslední krev jde rovnou na video a nikdo po ní ani neštěkne. Takhle se snaží svézt na jméně populární značky, které dává dost smutný konec, pokud by tohle opravdu měl být poslední díl. Kolega Jaaara vypadal po projekci o dost spokojenější, tak jestli Rambovi fandíte, počkejte na jeho delší recenzi, třeba vám udělá radost.

Sylvester Stallone se zřejmě naposledy vrátí jako vysloužilý veterán John Rambo, který netouží po ničem jiném, než konečně najít klid a mír. To se mu na nějakou dobu skutečně podaří. Pracuje na ranči svého otce v Arizoně, kde trénuje koně a život konečně dává smysl. Bohužel, osud s ním má jiné plány. Johnovi už na světě záleží prakticky jen na dvou lidech. Na Marie (Adriana Barazza) a její vnučce Gabrielle (Yvette Monreal).

Ta se navzdory přáním babičky vydá do Mexika, kde chce najít svého otce, který ji před lety opustil. Jen se jej chce zeptat, proč se na rodinu vykašlal. Gabrielle je však v Mexiku unesena, a tak se John dobrovolně vydá na záchrannou misi. Ta nebude nijak jednoduchá, protože Gabriella se dostala do spárů jednoho z nejmocnějších a nejnásilnějších mexických kartelů, který vede Hugo Martinez (Sergio Peris-Mencheta). Společně s Rambem pátrá po kartelu také novinářka (Paz Vega), které mafie unesla sestru.

V galerii si můžete prohlédnout fotky, které Stallone sdílí z natáčení. K jedné z nich dodal, že se události odehrají během smrtící bleskové povodně. Ta by mohla vnést do snímku zajímavý element.

Poslední verzi scénáře napsal Matt Cirulnick, režíruje Adrian Grunberg. Datum české premiéry je stanovené na 19. 9. 2019.

Galerie: 10

První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu První dojmy - Rambo: Poslední krev je nepěkně chudokrevný | Fandíme filmu

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2020 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest