5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka

5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu Zobrazit dalších 6 obrázků
V redakci vzpomínáme na zesnulého velikána českého filmu. Která díla úspěšného režiséra máme nejraději?
  1. Kapitola č.1
  2. 5. Kdo chce zabít Jessii?
  3. 4. Pane, vy jste vdova!
  4. 3. Dívka na koštěti
  5. 2. Tři oříšky pro Popelku
  6. 1. Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Před několika dny opustil v tichosti tento svět jeden z našich nejvýznamnějších a nejoblíbenějších filmařů, Václav Vorlíček. Pro domácí kinematografii byl zásadní osobností. Vždyť v Česku nenajdete snad jediného člověka, který by neviděl alespoň jednu z jeho nepřekonatelných pohádek, bez kterých si nedokážeme představit žádné Vánoce a jejichž jednoduché genialitě se nikdo ze současných tvůrců ani nepřiblížil. Podobně kultovní status mají i Vorlíčkovy bláznivé komedie z 60. a 70. let, většinou s fantastickými a sci-fi prvky. A kdo by Václava považoval za čistě československý fenomén, ten se šeredně plete. Vorlíček byl totiž velmi uznávanou a oceňovanou osobností i v zahraničí. Respektovaný tvůrce se samozřejmě mohl opřít také o velmi kvalitní tým spolupracovníků. Jeho filmografie by byla poloviční bez scénářů Miloše Macourka, hudby skladatele Karla Svobody nebo hereckého mistrovství Jiřího Sováka, Vladimíra Menšíka, Stelly Zázvorkové či Libuše Šafránkové. Přestože Václavova kariéra v porevolučním období poněkud uvadla, bude nám tenhle Pan režisér opravdu hodně chybět.

A jaké filmy Václava Vorlíčka se nám vlastně líbily nejvíce? Sestavili jsme pro vás žebříček pěti nejlepších snímků legendárního režiséra podle naší redakce. V komentářích pod článkem se klidně můžete podělit o své vlastní. Asi ne třeba dodávat, že většina těchto děl patří k absolutní špičce domácí filmové tvorby.     

Další kapitola »

Galerie: 7

5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu 5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu 5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu 5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu 5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu 5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu 5 nejlepších filmů Václava Vorlíčka | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest