The Guilty: J. Gyllenhaal zremakuje severskou krimi s oscarovou ambicí

The Guilty: J. Gyllenhaal zremakuje severskou krimi s oscarovou ambicí | Fandíme filmu
Zobrazit další 2 obrázky
Na Jakea Gyllenhaala čeká drama unesené ženy, které může ovlivnit pouze skrze telefonní linku.

V polovině roku bylo mezi filmy zachyceno jedno Tísňové volání (Den skyldige / The Guilty). Jak možná víte, jde o povedenou severskou žánrovku režiséra Gustava Möllera, která posbírala desítky ocenění napříč filmovými festivaly a stala se dánským příspěvkem do blížících se oscarových bojů. Takový životopis stačí na to, aby po látce sáhli i za mořem, kde už jsou přípravy na remaku v plném proudu. Práva získali produkční společnosti Bold Films a Nine Stories.

Jedním ze zakladatelů druhého zmíněného produkčního domu je herec Jake Gyllenhaal a právě ten se v této předělávce představí před kamerou. Originální verze ho i s kolegy, jak sám řekl, zaujala pro mistrovské prolínání napětí a charakterové studie, což je prý materiál, který s nadšením zrealizují a představí americkému publiku. V jejich snaze jim z producentské pozice pomůže i samotný Möller. Ten přiznal, že ho filmaři žádali o jeho vlastní revizi filmu, ale zamítl to s tím, že o to prostě nemá zájem. „Tvorba filmu musí být jako nezodpovězená otázka,“ řekl v jednom starším rozhovoru původem švédský režisér. „Máte tu otázku před sebou a snažíte se ji odpovědět. Když je film hotový, otázka je mrtvá a výzva ukončena.“

Na zámořské filmaře tak čeká jejich vlastní výzva a nezbývá jim, než se s ní náležitě poprat, aby z toho nebyl, jak to často bývá, jen jeden z nepřeberného množství remaků. 

Komorní film sleduje bývalého policistu Asgera Holma (Jakob Cedergren) sloužícího na tísňové lince. Když přijme hovor od unesené ženy, musí soupeřit s časem a vlastními démony, aby ji zachránil a snad i odhalil zločin netušených rozměrů.

Zdroje: Variety I, II

Galerie: 3

The Guilty: J. Gyllenhaal zremakuje severskou krimi s oscarovou ambicí | Fandíme filmu The Guilty: J. Gyllenhaal zremakuje severskou krimi s oscarovou ambicí | Fandíme filmu The Guilty: J. Gyllenhaal zremakuje severskou krimi s oscarovou ambicí | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2022 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest