Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá

Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Zobrazit dalších 11 obrázků
Po všech těch filmech by možná nebylo od věci udělat menší odbočku a podívat z poslední doby na videohru, která svým zpracováním připomíná film. 
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Že je hra skoro jako film, můžeme přisuzovat cinematickým sekvencím, snímání postav (pohyby se vytvářely s pomocí technologie motion capture) a s věrně zachycenými výrazy ve tváři. Navíc tady máte tu moc ovlivnit vývoj děje, do kterého vás hra snadno vtáhne, což strhne víc, než kdybyste jenom byli pasivním divákem. Ačkoliv se nelze rozhodnout ve všech důležitých situacích, hře to se zavřenýma očima odpustíte. Párkrát jsem se přistihl, že zvolit mezi některými nabízenými možnostmi bylo trochu dilema, navíc, když máte na volbu pouhé vteřiny, ale o to víc to pro mě byl vzrušující pocit. Jak už řekl Neo v Matrixu Reloaded: „Ten problém je volba“, a v případě Detroit: Become Human sem tahle fráze zapadá naprosto přesně, protože každá volba vyvolává následky. Je jen na vás, jak s každou postavou naložíte a její konání je na vašem uvážení, což o vás může mnohé vypovědět. Povedete Markusovu revoluci za svobodu androidů mírovou cestou, nebo raději zvolíte násilí?

Vlastním přičiněním se mi stalo, že jsem si pro sebe připravil nejedno překvapení nebo nějaký zvrat, což mi vyvolalo úsměv na tváři a připočetlo hře body k dobru. Za sebe bych řekl, že první průchod hrou z ní dělá jedinečný zážitek, ať už postavy ve vaší režii čekal jakýkoliv konec. Jistě, na konci každé kapitoly se vám ukáže vývojový diagram, kde jsou zaznamenána vaše rozhodnutí, takže nebrání nic tomu příště s hrdinou nic neriskovat nebo se vykašlat na záchranu vedlejší postavy, jen aby se příběh větvil jiným směrem. Ale prvotní pocity ve mně budou rezonovat zřejmě nejdéle.

Za herní dobu jsem si trojici hlavních hrdinů, kteří si projdou určitým vývojem osobnosti, oblíbil a stejně tak mi přirostly k srdci i některé vedlejší postavy. Connor s poručíkem Andersonem mají mezi sebou bezesporu nejlepší chemii a z jejich scén jsem se nemohl někdy ubránit smíchu. I přes fakt, že se herní zápletka nevyhýbá zaběhnutým klišé, tak je rozhodně poutavá, má hloubku, vede k zamyšlení a míchá v sobě mnoho žánrů. Dokonce dojde i na trochu romantiky a právě tady to u mě jako druhá vedlejší postava vyhrává North, protože na vztah mezi ní a Markusem jsem byl opravdu zvědavý. I Kara s Alicí mají svoje silné chvilky a ty emoce díky interpretaci předobrazu živých herců skutečně fungují, takže s nimi skutečně soucítíte.

Detroit: Become Human vnímám jako jednu z nejzajímavějších her, jakou jsem hrál, a pokud byste měli chuť i vy vkročit mezi androidy a prožít si všechny volby ve skvělém grafickém zpracování na vlastní kůži, tak určitě neprohloupíte. Hra navíc obsahuje české titulky.

« Předchozí kapitola

Galerie: 12

Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest