Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá

Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Zobrazit dalších 11 obrázků
Po všech těch filmech by možná nebylo od věci udělat menší odbočku a podívat z poslední doby na videohru, která svým zpracováním připomíná film. 
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2

Jelikož jsme filmový web a název „Fandíme Filmu“ o tom jasně vypovídá, napadlo mě, že by nebylo pro jednou špatné věnovat pozornost jednomu zajímavému kousku z oblasti videoher, kterým je Detroit: Become Human, protože tahle hra nemá svým zpracováním k filmovému zážitku moc daleko. Titul vyšel koncem května exkluzivně na Playstation 4 a je dílem tvůrce Davida CageQuantic Dream, odkud vzešly např. oceněné Heavy Rain nebo Beoynd Two Souls, což jsou hry, které připomínaly spíš interaktivní filmy, prostřednictvím možností rozhodování, změn styl vyprávění či prácí s kamerou a postavami. Ačkoliv jsou mi obě hry známé, nikdy jsem je nehrál. Detroit už mne ale zaujal natolik, že tentokrát už jsem si práci hochů z Quantic Dream nechtěl nechat ujít. Nenechal, a v žádném případě nemůžu říct, že bych toho litoval.

Přestože jsem získal s tímhle typem her zkušenost až právě u Detroitu, nemůžu říct, že bych měl problém do hraní nějak proniknout. S ovladačem v ruce se přede mnou rozevřel „filmový“ příběh o trojici rozdílných androidů z Detroitu roku 2038, jehož dohrání mi trvalo zhruba jedenáct hodin. Stejně jako u většiny sci-fi filmů, ani tady není budoucnost zrovna veselá. Mezi USA a Ruskem hrozí třetí světová válka, ale potenciální hrozbu staví do stínu hromadná výroba androidů, kteří začali nahrazovat lidi na všemožných pozicích od popelářů přes sportovní odvětví až po proniknutí do vojenských a politických kruhů, díky čemuž prudce vzrostla nezaměstnanost a averze vůči umělým bytostem. Vztahy v koexistenci mezi oběma druhy jsou proto hodně napjaté, takže stačí málo a dokážou přerůst v neúprosnou nenávist.

A právě jedním takovým místem konfliktu je i Detroit, kde se z nejasných důvodů začala u androidů vyskytovat odchylka v programu, čímž stroje projeví lidské emoce. Kvůli této anomálii jsou označeni za tzv. devianty, na které je nasazen prototyp nejdokonalejšího androida RK800 jménem Connor, který je vyslaný robotickou společností CyberLife k místní policii. Tímto se tak setkáváme s první hratelnou postavou, jež nás uvede do příběhu. Jako druhá se nám představí Kara, která plní funkci hospodyňky starající se o malou holčičku Alici a jejího labilního otce. Třetím charakterem je Markus jakožto pečovatel o stárnoucího umělce, mezi nimiž se rozvinul vztah otce a syna.

Osud všech tří hrdinů je díky vaším volbám doslova ve vašich rukou a osobitost jednotlivých herních zážitků prohlubuje také specifický hudební doprovod. Každou postavu si vzal na starost jiný skladatel a nutno říct, že právě to je jedním z mnoha povedených dílků k dotvoření intenzivního zážitku. Mimochodem soundtracky obstojí i k samostatnému poslechu (já mám největší slabost pro ten Kařin).

Další kapitola »

Galerie: 12

Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu Detroit: Become Human aneb když se hranice filmu a videohry téměř stírá | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest