Hrdinové Marvelu: Kdo je největší zabiják známých postav

Hrdinové Marvelu: Kdo je největší zabiják známých postav | Fandíme filmu
Ve které marvelovce zemřelo nejvíc postav, ve které nejméně a kdo je zodpovědný za nejvíc a naopak nejmíň obětí.

Ve spojitosti s komiksovými filmy se často mluví o smrti a zabíjení. Vzpomeňte si například na debatu, která vznikla kolem toho, když Superman v Muži z oceli zlomil Zodovi vaz. U Marvelu se ve spojitosti se smrtí nejčastěji mluví o tom, že ústřední postavy příliš neumírají. Jak přesně situace u Marvelu vypadá? Jak už to tak bývá, na Redditu najdete fanoušky všeho. Fanoušky se spoustou času, kteří jsou ochotní přesně měřit, počítat, zapisovat a katalogizovat. V hlubinách Redditu tak vznikla i podrobná tabulka, která ukazuje, které postavy (postavy se jménem) v jednotlivých Marvel filmech umřely, kdo byl za jejich smrt odpovědný a jakým způsobem k zabití došlo. Pojďme se podívat na některá zajímavá čísla, která v tabulce najdeme.

Nejvíc postav zemřelo nepřekvapivě v Avengers: Infinity War. Když započítáme lusknutí, bylo jich dvacet. Bez lusknutí je to osm. Zajímavé je, že osm postav se jménem zemřelo také v Thorovi: Ragnarok. Pět úmrtí zaznamenal Doctor Strange a čtyři Black Panther. Jediný film, ve kterém neumře žádná známá postava, je Neuvěřitelný Hulk. A pak jsou tu ještě čtyři snímky, ve kterých zemře jen jedna známá postava: Iron Man 2 (Whiplash), Thor (Laufey), Captain America (Erskine...i když tady by šli svým způsobem započítat Bucky a Red Skull) a Avengers (agent Coulson).

Které marvelovské postavy jsou největší zabijáci? Pokud budeme počítat lusknutí, tak je to Thanos, který má na kontě patnáct různých postav. Bez lusknutí je nicméně zodpovědný jen za tři oběti a před ním by se umístili dva větší zabijáci – Loki a Hela se čtyřmi zabitími. Mezi hrdiny jsou „nejkrvelačnější“ Vision, Scarlet Witch, Black Panther a překvapivě také Pepper Potts, kteří všichni mají na triku po dvou zabitých postav se známým jménem.

Tabulka nicméně sčítá i napomáhání zabití. V téhle kategorii si „nejlépe“ vedl Thor s pěti „asistencemi“ (ať už sám nebo v rámci nějaké skupinové výpomoci) a Tony Stark, Black Widow a Hulk mají po čtyřech. Nejčastějším způsobem zabití je bodnutí a ve světě Marvelu je jeden jediný hrdina, který nezpůsobil ani jedno zabití a ani mu nenapomohl: The Wasp. Docela klidně to ale může být dané čistě tím, že se zatím pustila do akce jen v jednom filmu. Třeba takový „přátelský soused Spider-Man“ byl také bez poskvrny, a pak mu stačilo jedno nalodění na vesmírnou loď, a hned vymyslel plán, jakým způsobem zlikvidovat jednoho magicky nadaného mimozemšťana…

Uvidíme, jak se skóre bude odvíjet dál, předpokládáme, že Avengers 4 se bez obětí a poražených rozhodně neobejdou...

Na závěr jako bonus jeden docela povedený sestřih:

Galerie: 1

Hrdinové Marvelu: Kdo je největší zabiják známých postav | Fandíme filmu

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu

© 2011 - 2019 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest