10 slavných herců, kteří mají kapelu

10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu Zobrazit dalších 10 obrázků
Hudba a film k sobě mají velice blízko. Jaké světoznámé herecké hvězdy se vedle Hollywoodu dokázaly prosadit i na pódiu s kytarou v ruce?
  1. Kapitola č.1
  2. Kapitola č.2
  3. Kapitola č.3
  4. Kapitola č.4
  5. Kapitola č.5

V tomhle článku od filmařiny maličko odbočíme. Ale jen zlehka. Umět zpívat a ovládat hru na jeden či více hudebních nástrojů patří k běžné výbavě každého profesionálního herce. Některé hvězdy stříbrného plátna se však muzice věnují se stejným zápalem jako natáčení snímků a dosahují v této oblasti téměř srovnatelných úspěchů. Prohlédněte si náš výčet deseti slavných tváří současného Hollywoodu, jež dokážou svůj talent prodat nejen před kamerou, ale i na rockové scéně. Pokud si kromě návštěvy kina občas rádi dopřejete také nějaký ten koncert, může být pro vás následující text vítanou inspirací a šancí vidět vaše filmové idoly v nezvyklé roli.     

1. Johnny Depp

Ne každý ví, že jeden z nejlépe placených herců současnosti a hvězda filmů Střihoruký Edward, Ospalá díra, Piráti z Karibiku či Karlík a továrna na čokoládu Johnny Depp se původně vůbec nechtěl věnovat herectví, nýbrž toužil po kariéře rockového hudebníka. Od svých dvanácti let hraje na kytaru a již jako teenager veřejně vystupoval v kapelách The Kids nebo Rock City Angels. V hudebním průmyslu se mu však tehdy prorazit nepodařilo, a proto v polovině 80. let svou snahu vzdal a přeorientoval se na film. Jak jeho životní cesta pokračovala dále, víme všichni.

Johnny si nicméně svůj klukovský sen alespoň částečně splnil v pozdějších letech. Díky přátelství s mnoha hudebními ikonami, např. Iggy Popem, Marilyn Mansonem, Stevem Jonesem (Sex Pistols) nebo Shanem MacGowanem (The Pogues) měl možnost spolupracovat jako kytarista a zpěvák na několika jejich projektech. Největšího průlomu na muzikantské scéně ovšem dosáhl až v roce 2015, kdy společně s Alice Cooperem a Joe Perrym (Aerosmith) založil hardrockovou super-skupinu Hollywood Vampires, která hraje převážně cover verze hitů zesnulých rockových legend ze 70. let. Na jejich debutovém albu hostovala taková jména jako Paul McCartney, Dave Grohl či dnes už také bohužel nežijící filmový herec Christopher Lee. Můžeme tedy bez pochyb říci, že si Depp mohl na jednom pódiu zahrát a zazpívat s nejlepšími rockovými muzikanty své generace a rozhodně se po jejich boku neztratil, což je sám o sobě obrovský úspěch.

O Johnnyho hudebních schopnostech se konec konců budou moci brzy přesvědčit i čeští fanoušci. Zítra 13. června 2018 vystoupí Hollywood Vampires se svojí démonickou show v Praze coby předskokani nesmrtelného Ozzyho Osbournea.  

2. Jared Leto

Pokud bychom měli vybrat herce, jehož hudební kariéra je stejně úspěšná, jako ta filmová, pak nás určitě jako první musí napadnout Jared Leto. Rodák z americké Louisiany proslul především coby představitel excentrických a duševně nevyrovnaných postav. Pamatovat si jej můžete jako narkomana z Aronofského Requiemu za sen, nešťastného bratra Nicolase Cage ve filmu Obchodník se smrtí, Nema Nobodyho ze sci-fi snímku Pan Nikdo, Jokera v Sebevražedném oddílu či jako hlavního záporáka z nového Blade Runnera 2049. V roce 2014 Jared dokonce získal Oscara za vedlejší roli v životopisném dramatu Klub poslední naděje, kde ztělesnil transsexuála, nakaženého virem AIDS.

Charismatický herec se nicméně zároveň stíhá pilně věnovat také hudbě. Od roku 1998 je frontmanem rockové kapely 30 Seconds to Mars, ve které působí spolu se svým starším bratrem Shannonem jako hlavní zpěvák a textař. Rovněž hraje na kytaru, baskytaru, housle a klávesy. Hudební skupina se dočkala celosvětového ohlasu již díky svému druhému studiovému albu A Beautiful Lie, jež vyšlo v roce 2005. K dnešnímu dni prodali 30 Seconds to Mars přes 15 milionů nahrávek a získali spousty prestižních ocenění. Pro své filozofické texty a experimentální melodie bývají bratři Letové přirovnáváni k takovým hudebním legendám jako jsou Pink Floyd nebo U2. 30 Seconds to Mars se také horlivě angažují v humanitární činnosti a boji za ochranu životního prostředí. Před sedmi lety se kapela zapsala do Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší rockové turné, když během pouhých dvou let odehrála neuvěřitelných 309 koncertů ve více než 60 zemích světa.

Další kapitola »

Králové ro(c)ku

22.11.2006 | USA
Komedie, Hudební
Info o filmu

Galerie: 11

10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu 10 slavných herců, kteří mají kapelu | Fandíme filmu

Související články

5
12
4
7
Článků v systému:
13104
Komentářů v systému:
113967

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest