Fantastická zvířata 2: Kratičký tease, název, preview filmu

Fantastická zvířata 2: Kratičký tease, název, preview filmu | Fandíme filmu
Zobrazit další 2 obrázky
Oficiální oznámení nás přimělo k velkému představení celého filmu.

Warner nám na dnešek slíbil nějakou zajímavost k Fantastickým zvířatům 2 a ta také dorazila. Rok před premiérou filmu se dočkáváme kratičkého teaseru, který odhaluje název snímku, a fotku celého obsazení. Oficiální název filmu zní Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, čili Fantastická zvířata: Zločiny Grindelwaldovy. Zároveň si můžete všimnout, že některá písmena nahrazují magické piktogramy. Znalci světa Harryho Pottera mohou dát v komentářích vědět, zda jde o symboly známé.

Pak je tu fotografie. Staré postavy až tak nepřekvapí. Mlok Scammander (Eddie Redmayne) vypadá prakticky stejně, po boku má Tinu Goldstein (Katherine Waterston), která tentokrát v kabátě působí lehce francouzsky, co říkáte? Queenie Goldstein (Alison Sudol) je elegantní jako vždy a Jacob Kowalski (Dan Fogler) opět vypadá jako seriózní obchodník a bodrý společník. U Credence (Ezra Miller) je situace odlišná, protože vypadá neskutečně živě, na to, že z něj v závěru prvního filmu zbyl jen obláček. Navíc působí spíš útočně, než vyděšeně. A pak už jsme viděli jen Johnnyho Deppa jako Gellerta Grindelwalda, i když jen na pár okamžiků. Jeho obsazení se osobně stále ještě obávám. Postava má velice výrazné vzezření, a tak je otázka, zda po letech Depp skutečně napne svoje herecké svaly, nebo za sebe opět nechá „hrát“ výrazný zevnějšek. Vzhledem k tomu, že jde o klíčovou postavu, je to otázka docela zásadní.

Jdeme na postavy nové. Jako první samozřejmě zaujme Jude Law, jako Albus Brumbál. Kostymérům se podle mne celkem podařilo vytvořit iluzi, že se jedná o mladší verzi pána, kterého známe z potterovských filmů. Ke Credencovi je přimknutá Maledictus, tajuplná žena posedlá „krevní kletbou“, která ji mění v šelmu. Zřejmě jde tedy o nějakou podobu vlkodlaka? A proč se k Credencovi tak vystrašeně tiskne? Bojí se o něj? Jej? O sebe? Nebo sebe sama? Hraje ji Claudia Kim. A pár uprostřed? Zoë Kravitz jsme vlastně už také viděli, jedná se o Letu Lestrange, onu tajuplnou Mlokovou lásku, kterou jsme zahlédli v předchozím snímku na fotografii a byla o ní řeč. Leta je příbuzná Bellatrix Lestrange z potterovské ságy, tak uvidíme, zda je v ní něco temného. Leta je navíc snoubenkou Theseuse Scamandera (Callum Turner), Mlokova bratra, takže by mezi dvojicí a Mlokem pochopitelně mohla vládnout poněkud napjatá atmosféra.

Povšimněte si i toho, že všechny postavy jsou napárované. Jak důležitým motivem bude láska a partnerské vztahy? Grindewald a Brumbál jsou od sebe oddělení, ale víme, že Brumbál svého dávného přítele miloval, zatímco on jej (psychicky) zneužíval. Jejich nevyhnutelný konflikt bude o to komplikovanější. Oba mají vytaženou hůlku. Schyluje se k souboji. Proč má ale vytaženo Mlok? Jen proto, že je to hrdina filmu? Nebo jde o náznak, že se do boje přidá ze všech ostatních nejvíc? Bude rozhodčím? Jazýčkem na vahách? Zajímavé je také prostředí, kde postavy jsou. Jakási podzemní lavice, schody. Jde o skutečné prostředí z příběhu? Nebo jen dekoraci k focení? A dívají se všechny postavy upřeně na něco konkrétního? Nebo jen na nás? A proč? Aby svým pohledem poodhalily svou povahu?

Ve vedlejších rolích hrají: Brontis Jodorowsky, jako Nicolas Flamel, postava zmíněná v Kameni mudrců – alchymista a vynálezce Elixíru života. Wolf Roth jako Spielman. Victoria Yeats jako Bunty, Derek Riddell jako Torquil Travers, Poppy Corby-Tuech jako Rosier, Cornell S John jako Arnold Guzman a Jessica Williams v neodhalené roli. Zaujmou především příjmení Travers a Rosier, což jsou příjmení Smrtijedů známých z Harryho Pottera. Může tedy jít o jejich předky.

Titulární čaroděj Gellert Grindelwald je pro své zločiny známý už čtenářům Harryho Pottera, kteří jej poznali jako největší hrozbu z časů Brumbálova mlládí. Pro své experimenty a další důvody byl vyloučen z Durmstrangu. Poté Grindelwald vyvolával chaos v Evropě a stal se nechvalně proslulý tím, že chtěl prosadit kouzelnickou vládu nad lidmi a nad světem. Během událostí Fantastických zvířat a kde je najít se ukrýval jako bystrozor Percival Graves v New Yorku, ale byl (za pomoci Mloka Scammandera) zatčený MACUSOU (Magickým kongresem Spojených států amerických). V New Yorku objevil Grindewald mladého muže, Credence, posedlého potlačenou magickou energií zvanou Obscurus, a pokusil se jej využít k tomu, aby odhalil kouzelnický svět pře No-Maji – americkými mudly.

V novém filmu Gridewald přesně podle svého slibu uprchne ze zajetí a začne shromažďovat následovníky, kteří ani často netuší, jaký je jeho skutečný záměr – tedy další pokus o to, aby čistokrevní kouzelníci vládli všem nemagickým bytostem. Aby se jej pokusil zastavit, vyhledá Albus Brumbál pomoc svého bývalého studenta, Mloka Scammandera, který nabídku přijímá, aniž by si uvědomoval, jaké nebezpečí před ním leží. Příběh se odehrává v New Yorku, Paříži a Londýně, kde jsou určeny hranice, láska a spojenectví v rodině a mezi přáteli otestovány, zatímco čarodějný svět zažívá bouřlivé časy a je stále rozpolcenější.

Režíroval David Yates podle scénáře J.K. Rowling. Produkovali David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves a Lionel Wigram. Česká premiéra je stanovená na 15.11. 2018.

Galerie: 3

Fantastická zvířata 2: Kratičký tease, název, preview filmu | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Kratičký tease, název, preview filmu | Fandíme filmu Fantastická zvířata 2: Kratičký tease, název, preview filmu | Fandíme filmu
Přidat na Seznam.cz

Související články

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Ochrana osobních údajů | Zásady používání cookies | Pravidla webu | Upravit nastavení soukromí

© 2011 - 2023 FandimeFilmu.cz / All rights reserved / Provozovatel webu je Koncal studio s.r.o.
Koncal studio s.r.o., IČO: 03604071, Lýskova 2073/57, Stodůlky, 155 00, Praha 5

adblocktest