Captain Marvel našla režiséra. Vlastně hned dvojici režisérů

Captain Marvel našla režiséra. Vlastně hned dvojici režisérů | Fandíme filmu Zobrazit další 1 obrázek
Co o své roli prozradila Brie Larson a jak by mohl vypadat kostým?

Captain Marvel hledala režiséra dlouho. Už jen proto, že byl film oznámený v roce 2014 a premiéru bude mít v roce 2018 a celá řada předchozích snímků dostala přednost. Tu a tam jsme slyšeli o potenciálních kandidátech, ale z toho či onoho důvodu se na nikoho z nich nedostalo.

Nakonec snímek bude režírovat tvůrčí dvojice Anna Boden, Ryan Fleck. Oba dva společně napsali všechny své celovečerní filmy, jmenovitě Half Nelson, Sugar, It’s Kind of a Funny Story a Mississippi Grind. Všechny také společně zrežírovali, krom Half Nelsona s Ryanem Goslingem, kde je jako režisér podepsaný pouze Fleck. Společně režírovali také několik epizod k seriálům The Affair a Billions. Fleck dále zrežíroval sám několik dalších seriálových epizod a Boden se zase může pochlubit tím, že většinu jejich společných snímků sestříhala. Dvojice se tedy může prokázat širokým spektrem praktických dovedností (své snímky si i produkují), jejich dosavadní filmy ukazují schopnost pracovat s postavami i jejich smysl pro humor. Práce na seriálech je zase výhodou vzhledem k tomu, že u Marvelu musí svůj film zakomponovat do předem dané struktury a pracovat týmově. Že režiséři nikdy nepracovali s velkolepými efekty a netočili akci, je celkem jedno. To samé platí pro celou řadu marvelovských režisérů a dosavadní snímky potvrdily, že s pomocí podpůrného týmu, který studio dodá, se všechno bez problémů zvládne.

V komiksech byla Carol Danvers agentkou CIA či bojovou pilotkou americké armády, vždy dokázala držet krok v profesích dominovaných muži. Nadpřirozené schopnosti získala, když mimozemšťanovi z rasy Kree jménem Mar-vell (tehdy pro pozemšťany známý jako Captain Marvel) pomáhala v boji s nebezpečným protivníkem. Vlivem protivníkova záření Carol absorbovala část Mar-vellovy genetické podstaty a kombinací lidské a kreeské DNA získala unikátní sadu nadlidských schopností. V komiksech má nadlidskou sílu, pohybuje se nadzvukovou rychlostí, létá, je neúnavná, běžnými prostředky nezranitelná, rychle se hojí, vystřeluje silné energetické výboje a vnímá kosmiské energie. Jedná se jednu z vůbec nejmocnějších ženských superhrdinek. Řadu let působila jako Ms. Marvel, před nedávnem však přejala identitu svého mentora a stala se novou Captain Marvel.

O filmu zatím mnoho nevíme. Scénář napsaly Nicole Perlman (Strážci Galaxie, Sherlock Holmes 3) a Meg LeFauve (V hlavě, Hodný dinosaurus), hlavní roli hraje Brie Larson (Room, Kong: Ostrov lebek), premiéra je stanovená na 8. 3. 2019 a natáčení má začít zkraje příštího roku v Atlantě. Zbytek je mlhavý.

Samotná Larson řekla, že je Carol Danvers bojovnicí za pravdu a spravedlnost, která propojí pozemskou a vesmírnou část Marvel Universe. Musí se potýkat s vlastními nedostatky a při tom se snaží udělat svět lepším místem. Umí létat, z rukou vystřeluje energetické výboje a je opravdu vtipná. Možná se objeví už v Avengers: Infinity War, ale možná také ne.

Hollywoodští novináři viděli v Los Angeles artworky s vyobrazením jejího kostýmu, který podle všeho vychází z moderní verze Captain Marvel, ale měl by daleko víc připomínat zbroj, podobně jako třeba Batmanův kostým v Temném rytíři. Nevypadá to, že by filmová verze měla přilbu a číro, ale producent Jeremy Latcham zdůrazňuje, že jde o předčasné návrhy, které se ještě mohou změnit. Tak či tak by filmová Captain Marvel mohla vypadat nakonec zhruba tak, jako na přiloženém fanouškovském artworku.

Galerie
Captain Marvel našla režiséra. Vlastně hned dvojici režisérů | Fandíme filmu Captain Marvel našla režiséra. Vlastně hned dvojici režisérů | Fandíme filmu

Komentáře 0

Související články

Nejnovější videa z našeho youtube kanálu!

Logo Fandíme filmu

Šéfredaktor webu je Petr Slavík, e-mail redakce@fandimefilmu.cz

Máte-li zájem o inzerci na našem webu napište nám na e-mail redakce@fandimefilmu.cz

© 2011-2017 FandimeFilmu.cz / All rights reserved

adblocktest